Informácie o mne

         Myšlienka, zriadiť si osobnú web stránku ma oslovila, viem, že v tejto internetovej dobe má svoje klady, ale i svojej úskalia.  Rozhodol som sa však jej dať oveľa väčší rozmer. Nielen viac predstaviť svoju prácu, svoje pracovné krédo, čo to prezradiť o svojich osobných vlastnostiach. Web priestor mi umožní celkom slušne odprezentovať  svoje záujmy, ktorým sa venujem a ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre iných. Z viacerých môžem spomenúť štúdium na Univerzite tretieho veku STU Bratislava. Pre mňa, neustále študovať, vzdelávať sa v rôznych odboroch, patrí k štýlu osobného života.  Nezanedbateľnou zložkou je aj pohyb, udržiavanie si dobrej nálady, pozítívny prístup k životu, stretávanie sa s novými ľuďmi,  priateľmi. Relax v pravom zmysle slova ponúka Tanečná škola Gala Bratislava. Vrele doporučujem každému, v akomkoľvek veku. Náročné tréningy a vystúpenia pred verejnosťou, bývajú tou pravou " živou vodou", ktorá je vynikajúcim hnacím motorom a prostriedkom na udržanie si pozitívnej psychickej i fyzickej kondícii. Oddýchnem si aj pri fotografovaní, hlavne prírody, čo je moja ďalšia záľuba, ktorej sa naplno venujem. Ak mi to čas a životné tempo dovolí. 

       Veľmi sa však teším na blogársku časť. Bude to náročné na čas, ale skúsim sa s tým úspešne popasovať. Ak by sa mi podarilo zaujať zopár ľudí, bol by som spokojný s vynaloženým úsilím. O čo mi bližšie ide ? Viete , mám svoje bohaté pracovné i životné skúsenosti.  Precestoval som viacero krajín, veľmi dobre poznám Slovensko, krásu jeho rôznych regiónov. Slušne poznám mentalitu a zmýšľanie ľudí  naprieč  širokým spektrom našej slovenskej populácie. Je zaujímavé sa poprechádzať po Wall Street  v Dolnom Manhattane,  zažiť východ slnka vychádzajúceho z mora v Almérii, vychutnať  si teplú kávu  v Gamla Stane historickom centre Štokholmu alebo dať si známy Kwak, známe belgické pivo podávané v sklenených pohároch so zaguľateným dnom v Gente. Ale, rovnako úžasná je prechádzka starým mestom v Bratislave, vynikajúco chutia originálne trdelníky v Skalici. Slovenská duša pookreje pri pohľade na hornatú slovenskú krajinu z Ďumbiera i z Kriváňa, neodolá  omamnej vôni bryndzových halušiek v Hriňovej , poteší sa figliarským nespočetným rozprávaniam horolezcov v tatranských chatách, po večeroch ,pri blčiacom plameni v krboch, keď sa vonku preháňa krutá zimná meluzína.

      Nedávno som sa s úžasom dozvedel o našej zatajenej ukradnutej histórií . Patríme k najstarším vyspelým národom v Európe. S bohatou históriou, z ktorej by sme mali dnes hlboko čerpať. Naši predkovia žili v hornatej karpatskej oblasti  po tisícročia. Svedectvá nám dáva moderným genetický výskum európskych národov v rámci EU, etymológia nášho bohatého jazyka odprezentovaná úžasným spôsobom pánom Cyrilom Hromníkom  a v konečnom dôsledku i mýtické archeologické poznatky o Slovensku, jeho regiónoch, nezabudnuteľne vyrozprávané pánom Pavlom Dvořákom.